uśmiechnięta dziewczyna

Jak zostać hostessą? Co jest istotne?

Zastanawiasz się jak zostać hostessą? W dalszej części artykułu zdradzimy Ci podstawowe informacje związane z tą profesją. Praca w charakterze hostessy ma ten plus, że można łączyć ją bez problemu z innymi obowiązkami. Jej elastyczny charakter sprawia, że pogodzisz ją z innymi obowiązkami, chociażby takimi jak szkoła lub studia. Jeśli chcesz zostać hostessa, to warto zgłosić się do doświadczonej i renomowanej agencji hostess. W każdym większym mieście Polski działa przynajmniej jedna taka agencja. Śmiało możesz zgłosić się do takiej, która nie ma siedziby w Twojej miejscowości. Większość z nich i tak oferuje zlecenia na terenie całego kraju. Wybór odpowiedniej agencji hostess jest bardzo istotny. Kieruj się przy tym publicznymi rekomendacjami i ocenami dostępnymi w sieci. Znajdziesz je na przykład na portalach społecznościowych lub w opiniach Google dostępnych pod wizytówką danej firmy. Sprawdzona i zaufana agencja powinna mieć ich przynajmniej kilka/kilkanaście, a większość zapewne będzie pozytywna.

Agencje hostess i modelek — gwarancja bezpiecznej pracy

Jeśli chcesz mieć pewność, że praca jako hostessa przebiegnie należycie, to zgłoś się do agencji hostess. To wyspecjalizowane w tej materii firmy, które zagwarantują Ci bezpieczne zlecenie. Staraj się unikać ofert od prywatnych osób lub przed podjęciem współpracy dokładnie zweryfikuj daną propozycję. Pamiętaj, że praca za pośrednictwem agencji hostess zapewnia Ci większe bezpieczeństwo i pewność otrzymania wynagrodzenia. Żeby trafić na zlecenie oferowane przez agencję, możesz wysłać im po prostu swoje zgłoszenie. Zdecydowana większość tego typu firm posiada na swojej stronie internetowej zakładkę casting. Możesz też zgłosić się bezpośrednio pod danym ogłoszeniem o pracę zamieszczonym przez agencje hostess. Drugi pomysł może skutkować szybszym odzewem i pozyskaniem zlecenia. Hostessy w Warszawie mają większą liczbę ofert do wyboru w porównaniu do innych miast. 

jak zostać hostessą

Praca w charakterze hostessy — co jest ważne?

Zastanawiasz się, na czym polega praca hostessy? Nadrzędnym i absolutnie podstawowym zadaniem hostessy jest skuteczne promowanie produktu lub usługi zleceniodawcy. Hostessa musi przyciągać wzrok i uwagę. Niewidoczna i nieaktywna hostessa nie zapewni zwiększonego zainteresowania daną usługą czy produktem.  Powinna wykazać się proaktywną postawą – musi pomagać, aktywnie wychodzić do klienta. Właśnie dlatego nie każda dziewczyna poradzi sobie podczas wykonywania tego rodzaju obowiązków.

Praca hostessy wiąże się z posiadaniem określonych predyspozycji. Przede wszystkim osoba, która chce w ten sposób zarabiać, powinna wyróżniać się miłą aparycją. Bardzo istotny jest szczery i naturalny uśmiech. Hostessy muszę być otwarte, pewne siebie oraz umieć pracować w zespole. Istotną cechą jest również umiejętność radzenie sobie w stresujących sytuacjach.

Jak zostać hostessą — podsumowanie

  • wybierz sprawdzoną i najlepiej ogólnopolską agencję hostess i modelek
  • skontaktuj się z agencją lub zgłoś się bezpośrednio pod konkretnym ogłoszeniem
  • prześlij swoje portfolio (nie musi być wykonane przez profesjonalnego fotografa) i opisz w kilka zdaniach swoje mocne strony

Pamiętaj, że praca jako hostessa w gruncie rzeczy wcale nie należy do najłatwiejszych. Z pewnością nie jest to profesja dla wszystkich i nie każdy sprawdzi się w tej roli. Jeśli jesteś osobą nieśmiałą i ciężko Ci nawiązywać nowe kontakty, to zastanów się dwa razy. Nieprzewidywalne i stresujące sytuacje to coś, co na pewno spotka Cię podczas wykonywania tego rodzaju obowiązków. Spokojnie… wcale nie jest tak strasznie! Praca jako hostessa dostarczy Ci wielu ciekawych przeżyć i kontaktów, które wykorzystasz na dalszej drodze zawodowej. Kolejnym i niekwestionowanym plusem jest jej elastyczny charakter. Idealnie sprawdzi Ci dla osób uczących się, studiujących lub chcących sobie po prostu dorobić do pensji. Z pewnością nabierzesz doświadczenie, które zaprocentuje w trakcie Twojej dalszej kariery zawodowej.

Scroll to Top
Call Now Button