Ile zarabia hostessa? Czy z tej pracy można się utrzymać?

Zarobki hostessy bywają bardzo zróżnicowane, a wszystko zależy od charakteru danej pracy. Podobnie jak w przypadku wielu innych zawodów, ciężko jest podać wąskie i jasno określne widełki. To zupełnie naturalne, że znacznie mniej można zarobić w trakcie degustacji pieczywa, niż podczas prestiżowych targów motoryzacyjnych. Na stawkę godzinową ma też bardzo często wpływ lokalizacja – hostessy z Warszawy mogą liczyć na najwyższe zarobki. W dalszej części wpisu szerzej opiszemy czynniki, które wpływają na wysokość wynagrodzenia. 

Co wpływa na zarobki hostessy?

Hostessy i hości zwykle zatrudniani są na podstawie umów cywilnoprawnych (umowa o dzieło lub zlecenie). Jest to praca dorywcza, dlatego też właśnie tej model współpracy jest preferowany i najbardziej pożądany dla obydwu stron. W rzadkich przypadkach (w akcjach długoterminowych) istnieje możliwość zawarcia umowy o pracę. 

Czynniki wpływające na zarobki hostessy to:

  • umiejętności takie jak na przykład biegła znajomość języka obcego (hostessa może wcielić się w rolę tłumaczki)
  • doświadczenie
  • prestiż wydarzenia oraz jego lokalizacja
  • zakres obowiązków
  • czas trwania eventu (w przypadku zleceń krótkich stawka godzinowa przeważnie jest znacznie wyższa, niż w przypadku tych kilkudniowych)
uśmiechnięta hostessa

Jaka jest stawka za godzinę pracy hostessy?

Standardowa stawka dla hostessy za godzinę pracy to orientacyjnie 20-30 zł netto. Górna granica właściwie nie istnieje – wszystko zależy od charakteru danego wydarzenia oraz cech indywidualnych zatrudnianej osoby. Gdy potrzebujemy hostessy na targi motoryzacyjne o dużej renomie, jesteśmy w stanie zapłacić za 3-4 dniowe zlecenie nawet kilka tysięcy złotych. Sufit zarobkowy jest więc naprawdę ciężki, a właściwie niemożliwy do określenia. Agencja hostess Alternativa dba o to, żeby zaproponowana stawka była możliwie wysoka, a obie strony usatysfakcjonowane ze współpracy. Zdajemy sobie sprawę, że praca to nie należy do najłatwiejszych, dlatego też staramy się odpowiednio wynagrodzić działające z nami osoby. 

Ile można zarobić jako hostessa?

Pracując jako hostessa możesz zarobić w miesiącu nawet kilka tysięcy złotych „na rękę”. Jest to praca dorywcza, ale zarobki potrafią przewyższyć te, które można uzyskać pracując na pełnym etacie. W dużych miastach zlecenia dla hostess są oferowane każdego dnia, także istnieje możliwość naprawdę dobrej wypłaty. To dość elastyczne zajęcie, które łatwo można pogodzić ze studiami lub innymi obowiązkami. 

Scroll to Top
Call Now Button