Hostessa z zimnym ogniem

Dobra hostessa, czyli kto?

Pierwsze, co na pewno przyszło Ci do głowy to odpowiedni wygląd. Smukła sylwetka, śnieżnobiały uśmiech, zadbana cera oraz włosy.  Jest w tym oczywiście sporo prawdy, ale pewne mankamenty w urodzie można „przykryć” odpowiednim podejściem do ludzi. My uważamy, że hostessa powinna być przede wszystkim SYMPATYCZNA. Co kryje się pod tym ogólnym określeniem? Uśmiech, życzliwość i pozytywne nastawienie do świata. Braki w urodzie można przykryć make-upem, braku uśmiechu nie przykryją natomiast nawet najlepsze i najdroższe kosmetyki. Agencja hostess Alternativa oprócz sympatycznego usposobienie stawia przede wszystkim na:

  • punktualność (pierwsze wrażenie jest najważniejsze! Pojawienie się w pracy przynajmniej kwadrans wcześniej pozwoli uniknąć niepotrzebnego stresu)
  • zaangażowanie oraz sumienne podejście do powierzonych obowiązków

Z perspektywy naszego wieloletniego doświadczenie wiemy, że niektóre dziewczyny do pracy hostessy podchodzą dosyć „luźno”. Jasno komunikujemy działającymi z nami dziewczynom, że to praca „na serio” jak każda inna. Niepoważne podejście do zadań skutkuje niestety pierwszą i ostatnią współpracą.

Hostessa

Praca hostessy wcale nie jest prosta

Wbrew pozorom praca w charakterze hostessy wcale nie należy do łatwych. Ktoś, kto myśli że to tylko stanie i ładne wyglądanie jest w dużym błędzie. Eventy często bywają stresujące i nie zawsze wszystko idzie zgodnie z planem – trzeba być przygotowanym na ewentualne niespodzianki w stosunku do tego, co przewiduje harmonogram.  Hostessa powinna być „elastyczna” i umieć się dostosować do zmieniającej się sytuacji.

Hostessa musi być komunikatywna i aktywna

Otwartość i jeszcze raz otwartość! W połączeniu z uśmiechem wspaniały duet. Hostessa nie powinna czuć skrępowania podczas kontaktu z nowo poznanymi osobami. Podczas jednego eventu hostessa może mieć styczność nawet z kilkuset różnymi ludźmi – na przykład podczas rejestracji gości lub wydawania upominków/identyfikatorów. Proaktywna postawa to również coś, co klienci bardzo cenią u hostessy. Mile widziane jest wychodzenia z własną inicjatywą i samodzielne rozwiązywanie napotkanych trudności.

Scroll to Top
Call Now Button