na czym polega praca hostessy

Na czym polega pracy hostessy?

Praca hostessy kojarzy się przede wszystkim z atrakcyjnymi, młodymi kobietami. Głównie możemy zobaczyć je w sklepach i galeriach handlowych przy promocji produktów lub w telewizji, gdzie występują na branżowych targach lub wydarzeniach albo nagradzają zwycięzców na imprezach sportowych. Co zatem należy wiedzieć o zawodzie hostessy?

Praca hostessy – na czym właściwie polega?

Praca hostessy polega przede wszystkim na promowaniu danego produktu lub usługi czy też firmy w trakcie wydarzeń, takich jak targi, bankiety, konferencje, gale. Obowiązki, jakie wykonuje się podczas tego typu imprez, mogą być bardzo zróżnicowane. Hostessa może na przykład odpowiadać za:

  • Sprawdzanie listy obecności
  • Witanie przybyłych gości
  • Dystrybucję materiałów reklamowych – ulotki, gadżety
  • Zachęcanie do wzięcia udziału w konkursach/loteriach
  • Zapraszanie do zapoznania się z określnym produktem/usługą
  • Wydawanie darmowych próbek
  • Tłumaczenie rozmów biznesowych
  • Asystowanie podczas wręczania nagród

Zadania obowiązujące na tym stanowisku jak widać powyżej mogą być zatem bardzo różne – wszystko zależy od indywidualnego charakteru danego eventu. Początkujące hostessy bardzo często zaczynają swoją przygodę w branży od nieskomplikowanych akcji promocyjnych.
Co niezwykle istotne, hostessa musi rozpocząć interakcję z potencjalnymi zainteresowanymi – zachęcić ich do sprawdzenia danego produktu, poprowadzić rozmowę w taki sposób, żeby zainteresować marką. Powinna posiadać również wiedzę w zakresie określonej kampanii, aby móc skutecznie odpowiedzieć na pytania zadawane ze strony klientów.

Hostessa w sukience

Hostessa – co oznacza to określenie?

Słowo „hostessa” pochodzi z języka angielskiego i oznacza po prostu gospodynię, a więc kogoś, kto przyjmuje gości i dba o ich pozytywne samopoczucie. Idealna hostessa doskonale wie dla kogo pracuje, jakie ma zadania oraz w jaki sposób ma je realizować, a zadbany wygląd i strój dopełniają całości. Nie można pomijać faktu, że sympatyczna aparycja jest pierwszym i najważniejszym czynnikiem, który sprawia że potencjalny klient w ogóle zainteresuje się konkretną propozycją handlową. Praca hostessy ma także pewne stałe i niezmienne elementy wpisane w każde wydarzenie. Należą do nich: przyciągnięcie uwagi, pozostawienie dobrego wrażenia, wzbudzenie pozytywnych skojarzeń, zapewnienie miłej i przyjaznej atmosfery. Wykonywanie tego typu obowiązków może skutkować nawiązaniem wielu ciekawych znajomości, które wpływają pozytywnie na dalszy rozwój ścieżki zawodowej. Jeśli lubisz ludzi i wykazujesz się otwartą postawą do otaczającego świata, to w tego typu pracy z pewnością świetnie się odnajdziesz.

Scroll to Top
Call Now Button